OPEC ve třetím čtvrtletí 2017? Buď, anebo!

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem OPEC ve třetím čtvrtletí 2017? Buď, anebo!

Praha, 15. srpna 2017 – Hedgeové fondy a obchodníci s ropou za sebou mají obtížné druhé čtvrtletí roku. Dohoda mezi zeměmi OPEC a mimo OPEC o snížení produkce totiž nijak nepřispěla k očekávanému zvýšení cen. Vyhlídky pro zlato jsou díky trvajícím geopolitickým nejistotám a politickým rizikům stále na býčí straně. Pro zlato proto máme ve třetím čtvrtletí býčí prognózy. Snižujeme… Read more »

Ceny ropy díky nečekanému růstu zásob v USA prudce klesly

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ceny ropy díky nečekanému růstu zásob v USA prudce klesly

Ceny ropy na světových trzích dnes odpoledne prudce oslabily a severomořská ropa Brent sestoupila hluboko zpět pod 50 dolarů za barel. Ropu srazily údaje o nečekaném růstu vytěžených zásob na americkém trhu, které vyvolaly obavy z prohlubujícího se přetlaku nabídky na předním ropném trhu světa. Brent krátce po zveřejnění zprávy o zásobách, která vyšla v 16:30 SELČ, ztrácel 3,7 procenta… Read more »

Zásoby ropy v USA ve 22. týdnu překvapivě rostly, produkce nečekaně poklesla

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zásoby ropy v USA ve 22. týdnu překvapivě rostly, produkce nečekaně poklesla

Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby v USA ve 22. týdnu letošního roku překvapivě rostly o 0,6% respektive 3,3 miliónu barelů na celkových 513,2 miliónu barelů. Trh počítal s poklesem o cca 3,6 miliónu barelů. Celková ropná produkce USA ve 22. týdnu poklesla o poměrně výrazných 24 000 barelů na 9,318 miliónu barelů denně. Před rokem se pohybovala produkce kolem 8,745 miliónu barelů. Zásoby ve 22. týdnu… Read more »

EIA: Zásoby ropy v USA v 17. týdnu poklesly méně, než se čekalo, produkce akcelerovala svůj růst

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem EIA: Zásoby ropy v USA v 17. týdnu poklesly méně, než se čekalo, produkce akcelerovala svůj růst

Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA v 17. týdnu letošního roku poklesly pouze o 0,2% respektive 0,9 miliónu barelů na celkových 527,8 miliónu barelů. Trh očekával pokles o 2,25 miliónu barelů.   Celková ropná produkce USA v 17. týdnu akcelerovala svůj růst o dalších 28 000 barelů na 9,293 miliónu barelů denně. Před rokem se pohybovala kolem 8,825 miliónu barelů.Ropné dovozy v 17. týdnu poklesly o 34 000 barelů… Read more »

Kloza: Ropa zůstane v 50kovém koridoru kvůli US břidlicím. Nadměrné zásoby budou klesat velmi pomalu

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kloza: Ropa zůstane v 50kovém koridoru kvůli US břidlicím. Nadměrné zásoby budou klesat velmi pomalu

Analytik Tom Kloza ze společnosti Oil Price Information Service, který v roce 2014 správně odhadoval možný výrazný propad cen ropy, nyní míní, že ceny kontraktů se v nejbližší budoucnosti budou nějaký čas pohybovat v blízkosti 50-55 USD za barel při definici širšího cenového rozpětí na úrovni vyšších 40tkových hodnot a horní hranice v blízkosti 60 USD za barel. Hlavním důvodem pro omezený blízký výhled je… Read more »

Nové značení benzínu. Pumpy by měly uvádět i srovnání s cenami alternativních paliv

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nové značení benzínu. Pumpy by měly uvádět i srovnání s cenami alternativních paliv

Už jen na podpis prezidenta čeká novela zákona o pohonných hmotách, která zavádí nové značení pohonných hmot geometrickými obrazci a číslem udávajícím podíl biosložky. Norma by měla začít platit během léta. Pumpy mají podle zákona nabízet i srovnání cen benzínu s alternativními palivy. Jak konkrétně to mají dělat, zatím ale nevědí ani v Bruselu. Benzín bude značen kruhem, nafta čtvercem a plynná paliva kosočtvercem. Uvnitř obrazce… Read more »

Intervence České národní banky skončily. Koruna posiluje

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Intervence České národní banky skončily. Koruna posiluje

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. ČNB tak nebude bránit posílení koruny pod hranici 27 korun za euro. Banka ale zároveň již dříve upozornila, že bude připravena případné nadměrné výkyvy kurzu koruny po ukončení závazku zmírňovat svými nástroji. Koruna v návaznosti na konec intervencí posiluje. http://ekonomika.idnes.cz/cnb-intervence-konec-kurz-euro-koruna-d88-/ekonomika.aspx?c=A170406_123343_ekonomika_rts

Ropa v očekávání poklesu zásob posílila na čtyřtýdenní maximum

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ropa v očekávání poklesu zásob posílila na čtyřtýdenní maximum

Reakci na očekávání poklesu zásob ve Spojených státech a zprávy o uzavření ropného pole Buzzard v Severním moři nejaktivnější futures kontrakt na ropu na burze Nymex uzavřel včerejší obchodní seanci růstem o 79 centů na 51,03 dolarů za barel, nejvyšší od 7. března. Energy Information Agency odhaduje, že zásoby ropy v minulém týdnu ve Spojených státech klesly o 530 tisíc barelů. V průběhu… Read more »

OPEC škrtí těžbu ropy, zásoby ale dál rostou. Jak je to možné?

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem OPEC škrtí těžbu ropy, zásoby ale dál rostou. Jak je to možné?

Ropné zásoby ve světě dál narůstají, přestože Organizace zemí vyvážejících ropu a partnerské země svou těžbu od počátku roku snižují. Jak je to možné? OPEC v dnešní měsíční zprávě zvýšil odhad produkce ve zbytku světa, tedy v zemích, které se nepodílejí na loňské dohodě o omezení těžby. Zásoby v průmyslovém světě se v lednu dostaly s 278 miliony barelů nad… Read more »